Studenti oboru strojírenství VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou standardně obsazují přední místa v celorepublikových odborných soutěžích. V loňském roce ve všech třech soutěžích, kterých se zúčastnili, obsadili ta nejvyšší (3 x 1. místo, 1 x 3. místo).

V letošním roce navázali na minulé úspěchy hned v první soutěži práce v SolidCAM (programování CNC strojů). Tuto soutěž pořádala firma SolidVision s.r.o., která je dodavatelem CAD/CAM systémů. Adam Pomikálek, student třetího ročníku, zde obhájil loňské vítězství.

Ve šňůře úspěchů pokračovali naši studenti 25. 3. na střední průmyslové škole v Hranicích, kde pořádala opět firma SolidVision soutěž v modelování ve 3D SolidWorks. Soutěž se sestávala ze dvou částí - tvorby 3D modelu součásti podle výkresu a zhotovení výkresové dokumentace dalšího dílu. Zde předvedli studenti strhující útok a obsadili první tři místa v konkurenci 40 studentů z více než 15 škol celé republiky (1. místo – Vojtěch Šaloun, 2. Petr Moravec, 3. Adam Pomikálek).

Vedle soutěže v CAD systémech, probíhala v Hranicích i soutěž robotů s názvem Hranické robotování, kde soutěžilo 85 robotů ve sledování čáry. Ani zde jsme nevyšli naprázdno; Marek Faltus obsadil v kategorii středních škol 3. místo a Marek Vašátko 8. místo.

Naše strojaře ještě čeká jedna soutěž v modelování 3D, kde se budou opět snažit obhájit loňské vítězství. Tyto úspěchy ukazují, že naši absolventi nebudou mít problém s uplatněním v budoucím zaměstnání.

Ing. Martin Locker, učitel odborných předmětů

 

SolidWorks 2015