Na únorové soutěži „Práce v SolidCAM“, kde naši studenti výborně reprezentovali, obdrželi kromě věcných cen i nabídku navštívit pořádající firmu SolidCAM CZ.

Studenti Adam Pomikálek, Petr Moravec a Vojtěch Šaloun s učitelem  Ing. Martinem Lockerem se 17. března vydali do Brna. Dopolední hodiny byly věnovány prohlídce vývoje a výroby školní CNC frézky. Tento stroj byl vyvinut speciálně pro potřeby výuky programování a obsluhy CNC strojů na technických školách. Vývojový prototyp jsme si mohli vyzkoušet přímo na Vojtou navrženém dílu. Ten byl konstruován tak, aby se ukázaly slabiny CNC strojů nižších kategorií (rychlost, dynamika). V porovnání s výukovými stroji, které máme na naší škole, si nový stroj vedl výtečně. Doba obrábění dílu z "umělého dřeva", které používáme jako vhodný materiál pro výuku, byla desetkrát kratší než na našich strojích.

Odpoledne bylo vyhrazeno pro školení systému SolidCAM v rozsahu větším než ve škole. Došlo i na řešení problémů při obrábění dílů, které si studenti vybrali pro své závěrečné práce z předmětu CNC stroje.

 

IMG 2439 IMG 2443