Pracoviště odborného výcviku

Neodmyslitelnou součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou je Centrum odobrné přípravy Na Jamách 1180.

Na tomto pracovišti vykonávají odborný výcvik v průměrném počtu 250 žáků žáci prvních, druhých a třetích ročníků šesti učebních oborů - Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Autoelektrikář, Autolakýrník, Kominík a Truhlář. Pracoviště disponuje deseti dílnami vybavenými nejnovějšími technologiemi.

Zde žáci vykonávají odborný výcvik dle stanovených osnov, který je částečně propojen s produktivní činnosti v rámci výuky. Centrum odborné přípravy slouží také široké veřejnosti jako školní autoservis, kde žáci automobilních oborů vykonávají pod dozorem zkušených pedagogů veškeré autoservisní práce, včetně přípravy na STK, lakování a diagnostiku motorových vozidel.

Obor Truhlář rovněž v rámci produktivní činnosti žáků provádí truhlářské práce a učební obor Kominík nabízí veřejnosti v rámci odborného výcviku veškeré kominické práce zaštítěné zkušenou kominickou firmou.

Na základě poptávky spolupracujících firem jsou prostory pracoviště využívány jako školící středisko a s úřadem práce jako rekvalifikační pracoviště.

 

Kontakty:

příjem objednávek, sekretářka
Aleš Kouba
494 539 280