Mechanik opravář motorových vozidel - 23-68-H/01

1. Charakteristika oboru

Obor připravuje odborníky pro oblast oprav a provozu motorových vozidel. Stává se podmínkou pro řidiče dálkové přepravy. Řidičské oprávnění skupiny B a C zdarma.

Odborný výcvik probíhá na pracovišti Na Jamách v Rychnově nad Kněžnou. Praxe ve 3. ročníku je smluvně zajištěna v autoservisech v okrese. V rámci odborného výcviku se žáci seznamují se svařováním plamenem, řezání kyslíkem, elektrickým obloukem a bodovým odporovým svařováním. Mimo vyučování mohou žáci za poplatek získat svářečský průkaz z výše uvedených metod.

2. Uplatnění absolventů

Absolvent je schopen provádět běžnou údržbu silničních vozidel, doplňování a výměnu provozních hmot, provádět výrobci předepsané záruční a pozáruční prohlídky, údržbu a středně složité opravy elektrických rozvodů a výstroje vozidel. Příprava vytváří předpoklady k tomu, aby jeho absolvent mohl po příslušné praxi (popř. absolvování dalšího vzdělávání, speciálních kurzů apod.) provádět nejnáročnější opravy silničních motorových vozidel. Měl by být schopen vést menší pracovní kolektiv, případně živnostenskou provozovnu.

pdfUčební plán

Ukázky práce žáků:

automechanik1automechanik2automechanik4automechanik5automechanik3

 

 

 

 

Odborný výcvik (obrábění) pod vedením pana Plašila:

obrabeni 1obrabeni 2obrabeni 3obrabeni 4obrabeni 5